It looks like you're trying to visit our USA store, would you like to go to our UK store?

15 Şahane Dekorasyon Fikri

Yazar admin 02/07/2020 0 Yorumlar

15 Şahane Dekorasyon Fikri

 

 

Ev dekorasyonunuzu yenilemek ya da yeni evinizin dekorasyonu için dekor fikirleri mi arıyorsunuz? Boş duvarlarınızı değerlendirerek kendi tarzınızı yansıtabilir ve evi  eviniz gibi hissetmenizi sağlayabilir.  Sade ve boş duvarlarınızı canlandırarak tarzınıza uygun, duvarlarınızı yükseltebilecek ve kişiliğinizi ve zevkinizi ortaya çıkarabilecek fikirlerimiz var. İster bir sanat tutkunu, ister doğa tutkunu, isterse bir kitap tutkunu olun, duvarlarınız özelleştirilebilir, böylece en sevdiğiniz ögelerle çevrelenebilirsiniz. Evinize stil ve karakteristik özellikler katacak 15 şahane dekor fikrini keşfedin.

 

 

1. Büyük Ölçekli Sanat Eserleri Kullanın

 

 

 

 

Büyük boy bir resim veya fotoğraf dikkat çeker ve rengini küçük bir alana ayarlar. Küçük bir alan için dekorasyonunuzu yaparken siyah beyaz bir fotoğraf deneyin veya canlı soyut bir parça ile renk eklemeyi deneyin!

 

 

2. Bir Galeri Duvarı oluşturun

 

 

Hiçbir şey bir galerinin duvarı gibi alanınıza kişilik ve renk katamaz. Bir sanat veya fotoğraf koleksiyonunuzu veya duvara asabileceğiniz sanatsal ögeleri kullanın. Ayrıca küçük boyda asılabilecek ya da yanına eklenebilecek aksesuarlarınızı yanına ekleyin. Basit, uyumlu çerçeveler seçin veya işleri karıştırmak için bir dizi süslü çerceve ya da aksesuarları kullanın! Alan ipucu: Alanınızı daha geniş bir alanmış gibi göstermek için fotoğraf, sanatsal ögeler ve aksesuarlarınızı tavana doğru yüksek yerlere yerleştirin.

 

 

3. Bir Duvarı Öne Çıkarın

 

 

 

 

Aynı duvarlarınızdan farklı olarak, duvarların kendileri süslemeyi düşünün. Baskın ve farklılık yaratan bir duvarı oluşturmak için parlak ve cesur bir boya rengi kullanmayı deneyin veya duvar kağıdı, şablon ve diğer dekoratif duvar uygulamalarını deneyebilirsiniz. Bu dekoratif duvarlar baskınlık ve odanızın dekorasyonuna derinlik katarak küçük bir alanda daha büyük bir etkiye sahip oluşturur.

 

 

4. Kilimler Duvarda

 

 

Duvara asabileceğiniz otantik desene sahip bir kilim ya da farklı desenlere sahip bir teksil ürünü ile odanıza renk ve desenin haricinde yumuşaklık ve sıcaklık hissi ekleyebilir. Vintage eşarpları veya diğer güzel kumaşları çerçeveleyerek duvarınızda kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

Dipnot: Bir sonraki evinize taşınırken çerçeve içerisindeki desenli kumaşlar size bir tabloyu taşımaktan daha kolay gelecektir. Hem kolay hareket edebilir hem de ekonomik bir fikir!

 

 

5. Aynaları Asın

 

 

 

 

Aynaların alanı daha büyük gösterdiği doğru! Aynalar ışığı yansıtarak küçük bir alanın daha büyük ve daha parlak hissedilmesini sağlar. Küçük odanızı dekore etmek için büyük bir ayna kullanmayı deneyin veya salonunuza birkaç küçük parça ayna ekleyerek birbirini tamamlayan estetik bir görüntü ve daha ferah bir alan hissi yaratabilirsiniz. Dilerseniz aynalarımızı ve diğeri tamamlayıcı ürünlerimizi siz de keşfedebilirsiniz! 

 

 

6. Duvar Resmi Boyayın

 

 

 

Bir duvarınızı baştan aşağı sanat eserine çevirebilirsiniz! Duvarınızı bir tuvale dönüştürün odanıza hem derinlik hem de gördüğünüzde sizi rahatlatacak ve sıcaklık katacak bir fonksiyon eklemeyi deneyin. İsterseniz el boyaması isterseniz pastel tonlarda bir manzara resminin kaplamasını ya da çok sevdiğiniz bir yağlı boyanın dijital duvar kağıdını kullanın. Bu motif ile dekorasyon fikrinize daha farklı bir stil katabilirsiniz. Fotoğrafta bulunan yatak odası takımı bulunduğu oda içerisinde yumuşak renklere sahip iken arkadaki duvar sanatı sayesinde farklı bir renk bütünlüğüne ulaşıyor.

 

 

7. Raflarla Süsleyin

 

 

Odanızdaki alanı hem doğru kullanabilmeniz hem de yoğunluktan uzak bir derinlik katabilecek raflarınızı duvarınıza monte edebilirsiniz. Raflarınızın üzerine küçük heykellerinizi, çerçevelediğiniz desenli kumaşları, fotoğraflarınızı ve odanızın genel rengine aykırı durabilecek renkleri kullanabilirsiniz. 

 

 

8. Çinileri Kullanın

 

 

Duvarlarınıza motif ve desen içeren dekoratif porselen parçaları kullanarak duvarlarınızda farklılık yaratarak dikkatleri çekebilirsiniz. Hem modern hem klasik hem de etnik bir görüntü sağlayarak birden fazla stili ortak bir kümede toplayabilirsiniz. Odanızın dekorasyonu için karakterizasyon çok önemli! Bu noktada çinileri ve farklı porselen objeleri duvarınızda kullanmanız size ayrıcalık yaratabilir.

 

 

 

 

9. Aplikler Ekleyin

 

 

 

 

Aplikler, zeminde veya herhangi bir masada yer kaplamadan ekstra bir ışık kaynağı ekler. Işık ve stil getirmek için bir duvar aksesuarı olarak iki adet öne çıkan ve göz alıcı bir tasarım seçerek odanızın dekorasyonuna yeni bir ışık kaynağı ve estetik figürler eklemiş olursunuz.

 

 

10. Bitkiler Ekleyin

 

 

Bitkilerinizi yalnızca pencere kenarında ya da balkonlarınıza bırakmanıza gerek yok. Bitkiler, odanızın dekorasyonunu oluştururken canlılık ve renklilik katmanızı sağlar. Burada dekorasyonunuzu farklılaştırmak için duvarlarınızı kullanabilirsiniz. Saksılarınızı duvarlarınıza asarak hem genişlik hem de sıcaklık katarak organik bir görüntü sağlayabilirsiniz.

 

 

11. Örgü ve Dokumalar ile Derinlik ve Etniklik Katın

 

 

 

 

Makrome duvar süslerini, hasır dekorasyon ürünlerini ve örgü duvar süslerini dekorasyon fikirleriniz arasında bulunması gereken seçeneklerden biri! Duvarlarınıza bu eklemeleri sağlayarak etnik bir doku ekleyebilirsiniz. Bu sayede minimalist ve yumuşak renklere sahip koltuk takımlarınızı canlandırabilirsiniz. Özellikle odanızın dekorasyonu konusunda yumuşak renklere sahip ve farklılaştırma oluşturma konusunda zorluk yaşıyorsanız, bu fikri denemelisiniz.

 

 

12. Sanatsal Duvar Kağıtlarını Deneyin

 

 

 

Evinizin dekorasyonunu oluştururken ilk aklınıza gelen seçeneklerden biri olan duvar kağıtları ile duvar boyama gibi masraflı ve yorucu seceneklerden kendinizi kurtarabilirsiniz. Duvar kağıtlarınızı seçerken; örneğin salon ya da oturma odanız için yemek odası takımlarını, koltuk takımlarını ve duvar renginize farklılık katacak bir renk ya da sanatsal derinlik katabilecek farklı tarzda duvar kağıtlarını dekorasyonunuz için düşünmelisiniz. Yapışkan duvar resimleri lüks bir mat kaplamaya sahiptir ve çeşitli tarzlarda gelir. 

 

 

13. Büyük Bir Takvim Asın

 

 

 

 

 

Evet! Doğru okudunuz, büyük bir takvim ekleyerek kullanışlı bir farklılık yaratabilirsiniz. Özellikle mutfak ve çalışma odanıza ekleyeceğiniz bir takvim hem modern bir görünüm sağlar hem de ayrıştırıcı bir görsellik kazandırır. Takviminizin rengini çarpıcı hale getirerek ekstra bir farklılık oluşturabilirsiniz!

 

 

14. Dev Bir Beyaz Tahta veya Kara Tahta Ekleyin

 

 

Büyük bir tahta, bir ofis, oyun odası ve hatta mutfağa mükemmel bir işlevsel katkıdır. Bir kara tahta herhangi bir odaya rustik bir hava verirken, beyaz tahta çağdaş bir alternatiftir - ve sadece beyaza olması gerekmez (çeşitli tonlarda ve baskılarda mevcuttur). 

 

 

15. Duvar Sepetleri

 

 

Bu dekorasyon fikrini daha önce düşünmemiş olabilirsiniz! Duvara sepet ekleme fikri her ne kadar zor bir dekorasyon fikri gibi gözüksede aslında renkli veya desenli farklı boyutlarda ve dokularda çeşitli sepetlerle herhangi bir duvarı canlandırabilirsiniz. Böylece dekorasyonunuzu daha ayrıştırıcı hale getirebilirsiniz.

 

 

15 Şahane Dekorasyon Fikri blog yazımızın sonuna geldiniz. Yeni eviniz için aradığınız her stilde mobilyaları Mazello’da bulabilirsiniz! Mazello’nun tamamlayıcı ürünleri ile odanıza ayrıştırıcı estetik objeler ekleyebilirsiniz. Evinize yeni bir soluk katmak için koltuk takımlarına, yemek odası takımlarına, yatak odası takımlarına göz atabilirsiniz! 

Yorum Yaz